Z biegiem lat, pomimo licznych zapowiedzi, książki nie odchodzą do lamusa. W szczególności te tradycyjny, które wydawane są na tradycyjnym papierze. To dobrze, że nadal możemy chwytać w ręce wspaniałe dzieła literackie, które doskonale zajmują nam czas i sprawiają, że człowiek chce więcej i więcej, nie pozostawiając zapomnieć o czymś takim, jak książka. Doskonałą książkę do czytania dla swoich czytelników ma Liane Moriarty, która wydała “Miłość i inne obsesje” (https://www.taniaksiazka.pl/milosc-i-inne-obsesje-liane-moriarty-p-1340562.html).

Od miłości do…

Główną bohaterka jest Ellen, która do tej pory nie miała zbytniego szczęścia w miłości. Czy to prawda, że sukcesy zawodowe nie idą w parze z miłością? Ellen ma okazje się co do tego właśnie przekonać. Ma teraz 35 lat i jest hipnoterapeutką. Na co dzień nie narzeka na brak zajęcia, jednak chciałaby mieć przy swoim boku fajnego faceta do którego można by się czasem przytulić i wyżalić. Ellen nie odmawia sobie szansy na miłość, dlatego bardzo często można ją spotkać na czacie dla singli z jej okolicy. Pewnego razu Ellen poznaje w sieci Patricka. Po wymianie wielu wiadomości oboje uznają, że najwyższy czas na randkę. Jedno, drugie spotkanie i kobieta czuje, że ma przed sobą całkiem fajnego i bardzo sympatycznego faceta. Wcale nie przeszkadza jej fakt, że Patrick ma syna, który ma kilka lat i jest młodym wdowcem. Tak niefortunnie potoczyły się jego losy życiowe. Ellen z wielką radością oczekuje kolejnych randek. Nie wie jeszcze, że randka numer 4 może zmienić cały jej światopogląd.

…szaleństwa

Na 4 randce Patrick, chcąc być uczciwy wobec Ellen przyznaje, że ma od trzech lat stalkerkę, której za nic nie może się pozbyć. Chociażby nie wiadomo co – Saskia, jego była – nie chce odpuścić. Nie jedna kobieta słysząc taką informację uciekłaby gdzie pieprz rośnie. Jednak nie Ellen. Ona nie tylko zostaje, mając nadzieję na to, że jej związek z Patrickiem rozwinie się w odpowiednim kierunku. Ona sama zaczyna obserwować Saskię, aby zrozumieć jej sens postępowania. Ellen zaczyna zbierać wszystkie informacje o dziewczynie, która ją tak mocno zaintrygowała. Tylko dlaczego Patrick wiedząc, że ma stalkerkę nie zgłasza tej sprawy na policję? I dlaczego jego zmarła żona jest tak przez niego mocno wielbiona, że urasta do rangi świętej osoby? Kto jest tak naprawdę prześladowcą, a kto ofiarą? Tego dowiemy się z książki “Miłość i inne obsesje“, którą napisała wspaniała Liane Moriarty. Kto liczy na klasyczny romans, ten się srogo zawiedzie, ponieważ jest to zupełnie inna, bardziej niespodziewana książka.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com